Havuz Pompaları

Kripsol kendinden emişli santrifüj pompa, yüzme havuzları için KORAL serisi. Enjeksiyon termoplastik pompa gövdesi. Fiberglas takviyeli noril pompa fanı ve AISI 303 paslanmaz çelik burç. Enjeksiyon plastik beyaz renkli ön filtre sepeti, Polikarbon şeffaf ön filtre kapağı. AISI 304 kalite paslanmaz çelik kapak cıvataları ve o-ring ile donatılmış olup havuzunuza özel seçimle yıllarca sorunsuz bir şekilde hizmet alabileceğiniz ürünlerdir.


Havuz Kum Filtreleri

Yüzme havuzu filtreleri, havuz suyunun ve dolayısıyla kullanıcıların sağlığının korunması için elzem ekipmanlar olup, temiz, berrak ve sağlıklı bir havuzun keyfini sürmeniz amacıyla, çevresel etkenler ve kullanım sonucu suya karışan ince toz ve partikülleri süzerek havuz suyunu arıtma görevini üstlenirler. filtre ortamı olarak özel nitelikli, granül yapıda ve çeşitli boyutta kuvars kum kullanmaktadır. Su, bir difüzörden tanka girmekte, tank içindeki kuvars kum yatağının arasından yavaş geçişle sızarken toz ve tortular kum tanecikleri arasında kapana kısılmakta, filtre tankının dibine ulaşan arınmış su ise boşaltma kanallarından tesisata ve ardından havuzunuza dönüş yapmaktadır.
Kum filtreleri yaklaşık 20~40 mikrona kadar olan partikülleri yakalayabilmektedir.


Havuz Kimyasalları

Havuzlarda en yaygın kullanılan ürünler havuz kimyasallarıdır.
Havuz suyu içinde bulunan mantar, bakteri ve virüslere karşı organik kirlilikleri parçalayan klor, kullanılmakta olan havuz suyunun pH dengesini sağlayan pH düşürücü ve yükselticiler, yosun önleyiciler, çöktürücü ve berraklaştırıcılar, en çok kullanılan ürünlerdir.
Sağlık Bakanlığı onaylı, ve sertifikalı ürünlerimiz için lütfen iletişime geçiniz.


Temizlik Ekipmanları

Yüzme havuzları için temizlik ekipmanları, temel olarak yüzme havuzlarının iç ve dış yüzey temizliği ve tortu kaldırma için kullanılan fırça çeşitleri ile su içinde ve üzerinde yüzen yaprak vs. döküntülerin alınması amacıyla kullanılabilen kepçeler gibi her havuzun ihtiyacı olan donanımlar ile başlar. Bu elemanları destekleyen ve tüm çeşitlere uygun, son derece hafif ve dayanıklı alüminyum teleskopik saplar, yorulmadan her kenar ve köşeye uzanmanıza yardımcı olur.

Bir sonraki aşamada, pompa sisteminizden bir vakum hortumu ile bağlanıp güç alarak dip tortularını emen ve havuz filtrenize gönderen popüler dip süpürgeleri bulunmaktadır. Fırçaların aksine, temizlenmeye çalışılan toz ve tortular havuz içine dağılıp tekrar dibe çökmemekte, filtrasyon sisteminiz tarafından doğrudan havuzdan elimine edilmektedir. Yüzer tip süpürge hortumları, süpürme işlemi esnasında hortumların su dibine çökerek temizlemeye çalışılan tortu tabakasını kaldırmasını engeller ve kullanımda standart hortumlara göre daha hafiftir.


Analiz Kitleri

Klor ve pH Kiti: Klor (Sıvı) ve PH Kitin içinde bulunan ikili deney tüpünün bir tarafı klor tayini (duyarlık 0,1 -3,0 ppm) için diğer tarafı da PH (duyarlık 6,8 - 8,2) için tasarlanmıştır. Renk karşılaştırması ile her iki parametre de belirlenir. Kullanımı kolaydır ve bir test kiti ile 125 test yapabilirsiniz.

Dış Ekipmanlar

Havuz Dış ekipmanları, genellikle yüzme havuzu işlevlerini destekleyen aktivite, eğlence veya spora yönelik olan fonksiyonel aksesuarlardır. Tüm havuz kenar ekipmanı seçimlerinde dikkat etmeniz gereken, paslanmaması, herhangi bir yaralanmaya sebep olma ihtimali bulunmaması, bakteriyel oluşumlara izin vermeyecek ve kolayca temizlenebilecek malzeme ve yapıda olması, dayanıklılığı ve görsel açıdan yüzme havuzunuzu tamamlayacak nitelikte olmasıdır.

Havuzunuzu ister spor, ister eğlence amaçlı kullanıyor olun, havuz bisikletleri ile eğlencenize spor, kaydıraklar ve tramplenler ile sporunuza eğlence katabilirsiniz.

Havuz fıskiyeleri, havuz pompa tesisatınıza bağlanarak, ses ve ışıltısıyla yüzme havuzunuza farklı bir boyut getirmektedir.

İç Ekipmanlar

Havuz içi ekipmanları genellikle mekanik filtrasyon sisteminize dahil olup, spa veya havuzunuz ile bağlantı noktalarını oluşturarak suyun filtrasyona giriş ve çıkışını sağlayan elemanlardır.

Sisteminizi zorlayan ve enerji kaybına yol açan tıkanıklıklar, türbülans ile verim düşmesi, sistemin hava yapması sonucu iş görememesi gibi faktörlerin önüne geçerek sağlıklı sistem çalışması sağlama amacıyla dikkatli seçilmeleri ve uygulanmaları gerekmektedir. Sistem elemanları, Lineer sistemli veya Betonarme havuzlar için ayrı tasarım öğeleri gerektirdiğinden, farklı başlıklar altında sunulmuştur. Bu tip ekipmanların filtrasyon sisteminizin havuz içinde olup kullanıcı tarafından gözle görünen parçaları olmaları sonucu hem teknik, hem de görsel açıdan mükemmel olmaları gerekliliğini karşılayan ürünlerimiz arasından seçim yapabilirsiniz.

Besleme nozulları, havuz duvarına, pompadan havuza su dönüş hattına takılan, su akışının yönlendirilebilmesini sağlayan uçlara da sahip olabilen çıkış elemanlarıdır.

Vakum nozulları, havuz duvarında, genellikle pompa vakum hattına bağlı, kapağı sökülerek havuz süpürgesi vb elemanların bağlanması için kullanılan çıkış uçlarıdır.

Dip süzgeçleri ve kapakları, havuz dibine yerleştirilen, havuz boşaltma ve gerektiğinde filtrasyona yardımcı olma amacıyla kullanılan çıkış parçalarıdır.

Karşı akıntı sistemleri, havuz ve spa uygulamalarında köpüklü basınçlı su çıkışı ile, genellikle havuz içinde akıntı, masaj veya uzun mesafe yüzme etkisi sağlama amacıyla kullanılmaktadır.


Aydınlatma Ekipmanları

Ticari ve kişisel yüzme havuzları için aydınlatma ekipmanları, özellikle su altında çalışmak üzere ve olası darbelere dayanıklı olarak tasarlanmış, genellikle 12V gibi düşük voltajlarla çalışan, risksiz ve tehlikesiz havuz tamamlayıcı elemanlardır. Suyu aydınlatarak yumuşak bir aydınlatma ile artık geceleri de kullanabileceğiniz havuzunuza görsel güzellik katarlar. Betonarme havuzlar ve lineer kaplamalı havuzlar için özel gereksinimler doğrultusunda ayrı tiplerde üretilmektedir.

Su altı armatürleri için özel olarak üretilen yedek ampuller, armatür tipine bağlı olarak farklı model ve güçlerde üretilmekte ve yedek parça devamlılığı sağlamaktadır.


Borulama Ekipmanları

Her tür ve boyuttaki havuz için pompa, filtre ve nozul bağlantıları yapılabilmesi için dayanıklı ve kaliteli PVC malzemeden mamul fittings ekipmanı fiyatları için lütfen firmamızla kontak kurunuz.

Oyuncaklar

Havuzunuzu ister spor, ister eğlence amaçlı kullanıyor olun, havuz bisikletleri ile eğlencenize spor, kaydıraklar ve tramplenler ile sporunuza eğlence katabilirsiniz.

Havuz fıskiyeleri, havuz pompa tesisatınıza bağlanarak, ses ve ışıltısıyla yüzme havuzunuza farklı bir boyut getirmektedir.